Dźwięki - energia życia.

Każdy człowiek jest niepowtarzalnym instrumentem muzycznym wytwarzającym jemu tylko właściwą wibrację zakodowaną w jego DNA - tę tajemnicę znano w Tybecie już 5000 lat temu i wykorzystywano ją w leczeniu.

Metodę masażu dżwiękiem na grunt europejski przeniósł niemiecki fizyk Peter Hess. Od 16 lat stosuje ją z coraz większym powodzeniem w Niemczech. Wykorzystywane do zabiegu misy są kute ręcznie w Tybecie i certyfikowane w Niemczech. Także w Niemczech, komputerowo bada się jakość wytwarzanego przez nie dźwięku.

Parametry mis są dostosowane do drgań własnych poszczególnych organów człowieka.. W ten sposób ustawiając misy na ciele klienta i delikatnie uderzając w nie filcową pałką, uruchamia się poprzez rezonans z ciałem właściwe dla danych partii wibracje.

Peter Hess szkoli terapeutów w Polsce, w Rewalu, gdzie mieści
się Centrum Terapii Dźwiękiem "Akama" i
Stowarzyszenie Masażystów Dźwiękiem
ul. Parkowa 8
72-344 Rewal
tel (48 91) 386 27 21Na co pomaga masaż misami ?
» Masaż misami to bardzo skuteczna metoda odprężenia i relaksacji. Wielu klientów w trakcie masażu zasypia lub wchodzi w stan płytkiej hipnozy. W stanie tym można usunąć z psychiki negatywne wzorce, wprowadzić nowe, pożądane. Można zlikwidować strach, rozpacz, zwątpienie, depresję, stres, niepewność i wszelkie blokady emocjonalne.
» Masaż misami pomaga zlikwidować wszystkie problemy zdrowotne
» Szczególnie korzystnie wpływa na chroby kręgosłupa i stawów w tym stawów kolan i dłoni.
» Leczy choroby w obrębie miednicy, w tym skutecznie choroby kobiece i związane menopauzą
» Reguluje pracę hormonów
» Aktywuje splot słoneczny
» Leczy choroby w obrębie serca i krtani
» Likwiduje bóle głowy, migreny
» Dźwięki mają zbawienny wpływ na procesy trawienne

Masaż może być stosowany w
» lecznictwie
» psychoterapii
» pedagogice
» pracy z niepełnosprawnymi
» w odbudowie wellnessJak działają misy ?
Ich pierwotny dźwiek ma w sobie wszystkie składowe harmoniczne potrzebne człowiekowi do życia. Emitują białą energię. Naturalny dźwięk pobudzonych do drgań mis tybetańskich posiada pełne spektrum częstotliwości zharmonizowanych w pasmie częstotliwości słyszalnych i niesłyszalnych. Moc fal dźwiękowych jest na poziomie możliwości absorbowalnych przez oscylatory biologiczne organizmu. Energia przekazywana na poziomach kwantowych relacji: fonon - elektron uzupełnia zapotrzebowanie energetyczne do poziomów optymalnej równowagi, wyrównując poziomy wibracji własnych tkanek i organów. Taki proces jest swoistym masażem wewnątrzkomórkowym. Aktywna bioelektronicznie struktura orgaznizmu wzmaga ruchliwość jonową, aktywizując w komórkach proces wytwarzania swobodnych elektronów. Przepływ ładunków elektrycznych indukuje oddziaływanie magnetyczne, w efekcie kształtując pola elektromagnetyczne wokół organizmu. Wzmocnione biopole skutecznie ekranuje organizm od destrukcyjnego zewnętrznego oddziaływania polowego i wzmacniając przepływ energii w meridianach organizmu, likwiduje blokady i napięcia nerwowe, wycisza oddziaływania stresopochodne, poprawia zdrowie psychiczne poprzez uspokojenie myśli. Dźwięki mis tybetańskich wprowadzają centralny układ nerwowy w głęboki stan relaksu alfa ,które synchronizują w działaniu obie półkule mózgowe. Masaż dźwiękiem stwarza organizmowi warunki samoleczenia i samoregulacji procesów życiowych.
 mgr inż. Eugeniusz Uchyła